fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

najpiękniejsze miejsca w polsce na wakacje
Turystyka

Gdzie warto się wybrać na wakacje? Oto najpiękniejsze miejsca w Polsce!

Czy musimy przemierzać tysiące kilometrów, by cieszyć się pięknymi widokami i cennymi zabytkami? Nie! Często zapominamy o tym, że na terenie Polski czeka na nas wiele pięknych miejsc, które pozwolą nam spędzić urlop w przyjemny i ciekawy sposób. Gdzie warto się wybrać? Oto najpiękniejsze miejsca w Polsce na wakacje, które na długo zapiszą się w naszej pamięci.

Wakacje nad Popradem: raj dla każdego

Udany wypoczynek w polskich górach może być nie lada gratką. Gdzie warto się wybrać, by móc wędrować po górach, podziwiać piękne widoki, a przy okazji zwiedzać cenne zabytki? Wybór jest szeroki, jeśli jednak zależy nam na spokoju, możemy postawić na Beskid Sądecki. W przecinającej go dolinie Popradu czekają piękne miejscowości z cennymi zabytkami, głównie drewnianymi cerkwiami, z kolei w takich kurortach, jak Krynica czy Piwniczna, kuszą zabytkowe wille oraz pijalnie wód. Dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, nie lada gratką będzie tu możliwość wędrowania po zboczach Jaworzyny Krynickiej, z której roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę.

Mazurskie skarby: co warto zobaczyć?

Wakacje na Mazurach to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie piękne plaże, duże jeziora oraz bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. W Mikołajkach oraz w Giżycki nudzić się nie można, szczególnie w chwili, gdy chce się spędzić wakacje pod żaglami. A co z zabytkami? Jest ich sporo. Mazury to wojenne tajemnice i takie atrakcje, jak Wilczy Szaniec czy bunkry w Mamerkach, to również krzyżackie zamki, w gronie których znajduje się min. zamek Ryn. Na Mazurach można też skorzystać z takich atrakcji, jak przejazdy kolejką wąskotorową czy loty widokowe balonem. Dzięki temu wypoczynek w tej części kraju stanie się jeszcze ciekawszą przygodą dla każdego.

Polska Dolina Loary: moc atrakcji dla każdego

Wakacje na Dolnym Śląsku to propozycja dla tych, którzy cenią sobie piękne widoki, unikalne zabytki oraz historyczne zagadki. W Dolinie Pałaców i Ogrodów, będącej jedną z najważniejszych atrakcji w rejonie Jeleniej Góry, nuda z pewnością nam nie zagrozi. Tu, w polskiej Dolinie Loary, czekają i piękne góry, i rozległe parki krajobrazowe, po których można spacerować godzinami. Symbolem tego miejsca stały się jednak pałace o wyjątkowej wartości artystycznej i historycznej. Piękna rezydencja w Łomnicy, pałac w Wojanowie, uznawany za jedną z najcenniejszych perełek architektury w tej części kraju, oraz królewska rezydencja w Mysłakowicach, znanych też z tyrolskich domów – oto atrakcje, którym trudno jest się oprzeć.