fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Pomysł na aktywny wypoczynek nad wodą? Ponton ze sklepu z pontonami
Turystyka

Pomysł na aktywny wypoczynek nad wodą? Ponton!

W sezonie wakacyjnym większość ludzi zastanawia się nad tym, gdzie spędzić urlop. Jedni wybierają wypoczynek nad jeziorem lub wygrzewanie się na plaży, inni zaś preferują górskie wędrówki. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji każdego człowieka oraz bardzo często od typu pracy, którą dana osoba wykonuje. Dla osób, które na co dzień wykonują pracę biurową, najprzyjemniejszą formą wypoczynku będzie wypoczynek aktywny, natomiast dla osób, które pracują fizycznie najlepszą formą odpoczynku będzie unikanie jakiejkolwiek aktywności.

Aktywny wypoczynek

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele możliwości spędzania wolnego czasu, na oba sposoby. Jedną z form aktywnego wypoczynku może być na przykład wyprawa na spływ kajakowy lub pływanie pontonem po jeziorze. W każdym większym mieście bez trudu można znaleźć sklep z pontonami, lub jeśli nie chcemy inwestować w taki sprzęt, możemy wypożyczyć kajak lub ponton w większości miejsc, które oferują spływy kajakowe.

Zalety posiadania pontonu

Pływanie pontonem stanowi bardzo wygodną formę spędzania wolnego czasu nad wodą. Dzieje się tak za sprawą tego, że jest on bardzo lekki oraz wygodny do przetransportowania. Większość pontonów bowiem to pontony dmuchane, które możemy zabrać ze sobą, na przykład w większy plecak. Będąc nad wodą, wystarczy go nadmuchać za pomocą pompki dołączanej w zestawie i po kilku minutach możemy cieszyć się aktywnym wypoczynkiem. Ponton potrafi stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla równie popularnych kajaków, które w odróżnieniu od pontonu są znacznie trudniejsze do przetransportowania, ze względu na swój ciężar oraz budowę.

Ponton jest również o wiele bardziej bezpieczny niż kajak, ponieważ nawet jeśli podczas pływania nalejemy do niego wody, to w bardzo łatwy sposób możemy uratować sytuację. Nalanie wody do kajaka skutkuje natomiast jego zatopieniem. W takiej sytuacji może być nam bardzo ciężko wyłowić go z wody i przetransportować do brzegu.

Pontony mogą mieć różną wielkość i służyć do różnych celów. Cieszą się one dużą popularnością, na przykład wśród rybaków. Ponton rybacki z reguły jest o wiele większy niż standardowy ponton oraz bardzo często jest on wyposażony w silnik elektryczny oraz akumulator. Takie rozwiązanie potrafi stanowić nie lada atrakcję dla każdego, kto pasjonuje się łowieniem ryb.

Rodzaje pontonów

Istnieje wiele rodzajów pontonów. Wśród nich możemy wyróżnić na przykład ponton wiosłowy typu Light. Jak sama nazwa wskazuje jest to ponton napędzany przy użyciu wiosła i cechuje się on niesamowitą lekkością, co sprawia, że jest on bardzo mobilny oraz łatwy do przetransportowania. Istnieją również standardowe pontony wiosłowe, które są nieco cięższe niż ponton light i służą najczęściej do połowu ryb. Pontony wiosłowe występują w różnych wariantach, a mianowicie potrafią być one jedno, dwu lub trzyosobowe. Kolejnym rodzajem pontonów są pontony motorowe, które napędzane są przy pomocy silnika elektrycznego lub spalinowego. Przeznaczone są one dla bardziej wymagających użytkowników.

Artykuł powstał we współpracy z https://solarmarine.pl/