fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Lodówki turystyczne kompresorowe - czy warto je kupić?
Turystyka

Lodówki turystyczne kompresorowe – czy warto je kupić?

Lodówki turystyczne kompresorowe już od wielu lat cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród klientów. Przed okresem wakacyjnym jednak najwięcej osób poszukuje solidnie wykonanych, wydajnych lodówek samochodowych. Jakie modele cieszą się obecnie największym powodzeniem? Ile kosztuje lodówka samochodowa kompresorowa? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Idealna lodówka

Osoby, które chcą kupić porządną, pojemną lodówkę turystyczną często nie wiedzą, gdzie jej szukać i na jakie kwestie należy zwrócić uwagę. Przeglądając ofertę sklepów internetowych i stacjonarnych z asortymentem RTV/AGD można stwierdzić, że takich lodówek samochodowych jest naprawdę dużo. Klienci mogą wybierać więc pomiędzy lodówkami termicznymi, lodówkami z wkładami chłodzącymi, lodówkami elektrycznymi, a także lodówkami kompresorowymi. Te ostatnie są najlepsze dla osób, które dużo podróżują i potrzebują odpowiedniego miejsca do przechowywania żywności.

Lodówka samochodowa kompresorowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Lodówka samochodowa kompresorowa doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach. Bardzo często w tego rodzaju sprzęt inwestują zawodowi kierowcy tirów i busów, a także osoby, które uwielbiają podróżować swoim autem lub kamperem. Lodówki turystyczne kompresorowe działają za pomocą sprężonego gazu, dlatego można mieć pewność, że posłużą klientom na bardzo długo w niezawodnym stanie. Tego rodzaju modele są niezwykle nowoczesne i efektowne i co najważniejsze, jakością nie odbiegają od standardowych, domowych lodówek. Warto jednak wiedzieć, gdzie szukać odpowiedniego modelu. W sklepach internetowych jest bardzo dużo takich lodówek. Dobrze przygotować się do takiego zakupu i sprawdzić kilka modeli i porównać je ze sobą. Bardzo często zdarza się tak, że ten sam model może różnić się cena w różnych sklepach.

Designerski model z górnej półki

Zawodowi kierowcy, którzy korzystają z takiej lodówki kilka (a nawet kilkanaście) dni w miesiącu zazwyczaj chcą kupić naprawdę porządny, solidny model, który będzie nie tylko sprawdzony, ale również ekonomiczny. Wiele firm posiada w swojej ofercie lodówki kompresorowe o różnych rozmiarach z wieloma bardzo przydatnymi funkcjami. Bez problemu można kupić już lodówki z funkcją mrożenia, z funkcją kontroli temperatury, a także z wieloma przydatnymi wkładami, które pozwolą uporządkować żywność na podróż.

Dobrze więc zwrócić uwagę na to, czy model, który wpadł w oko klientowi posiada między innymi: termostat, solidnie wykonane uchwyty, wyświetlacz LCD, przełącznik 12/24V oraz wiele, wiele innych. Dla klientów bardzo ważne jest także to, jak będzie wyglądała taka lodówka i czy dopasuje się ona do wnętrza samochodu. W takim przypadku warto rozejrzeć się za modelami bardzo designerskimi, efektownymi, które świetnie wkomponują się w każde wnętrze. Nie brakuje takich lodówek w sklepach i one bardzo często jako pierwsze przykuwają uwagę klientów.

Jak widać z powyższego, bez problemu można znaleźć doskonałą, ekonomiczną i co najważniejsze, funkcjonalna lodówkę kompresorową. Trzeba jednak liczyć się z tym, iż za taki porządny, elegancki model klienci będą musieli dość słono zapłacić. Przeważnie tego typu lodówki kosztują od około 500 zł do nawet 3000 zł. Co ciekawe, u wielu producentów można zamówić również lodówkę, która będzie wykonana zgodnie z życzeniem klienta. Przeważnie zamawiają je właściciele busów, tirów oraz kamperów, gdyż chcą mieć w swoim pojeździe model idealnie dopasowany do wnętrza. W takim wypadku cena lodówki będzie o wiele wyższa.