fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

małe mieszkanie w stylu skandynawskim
Dom

Małe mieszkanie w stylu skandynawskim

Nie każdy może poszczycić się posiadaniem domu lub dużego mieszkania. Wielu Polaków żyje na co dzień w niewielkich kawalerkach lub małych mieszkaniach w bloku. I chociaż taka ograniczona przestrzeń bez wątpienia ma swoje minusy, ma też jeden ogromny plus. Łatwo urządzić się tak, że będzie przytulnie, ciepło i tak bardzo domowo. Niewielkie wnętrza będą fantastycznie prezentować się wtedy, gdy zaaranżuje się je w duchu stylu skandynawskiego. Jak to zrobić? Poniżej zdradzamy kilka tajników od stylistów wnętrz i dekoratorów.

Małe mieszkanie w stylu skandynawskim

Styl skandynawski inspiruje Polaków i bardzo się u nas podoba. To, co jest dla niego charakterystyczne, to jasne kolory, prostota i minimalizm, naturalne materiały, dodatki i meble dobrej jakości. To wszystko bardzo pasuje do małych wnętrz. Warto utrzymać je w jasnych barwach, bo to zwyczajnie optycznie powiększa przestrzeń. Nawet jeśli posiadamy pokój z aneksem kuchennym, który jest jednym jedynym pomieszczeniem w domu, w którym toczy się codzienne życie, jasne kolory sprawią że wnętrze będzie prezentować się lepiej. W małych wnętrzach trzeba postawić na umiar i prostotę. Jeżeli z gromadzimy za dużo mebli i dodatków, przestrzeń będzie po prostu zagracona. Na szczęście w stylu skandynawskim ważne jest to, aby wybierać rzeczy dobrej jakości. skupiamy się zatem na kanapie przy stoliku kawowym, stole i krzesłach, które zwykle również stoją w głównym pokoju. Dekorujemy okna za pomocą jasnych zasłon, które wprowadzają do wnętrza elegancję i pozwalają na to, by do środka wpadało więcej słonecznego światła.

Przytulność ponad wszystkim

Styl skandynawski jest perfekcyjny dla wszystkich miłośników przytulności. Jeśli wybierzemy go w duchu retro, możemy postawić na meble i dodatki sprzed lat. To bardzo dobra alternatywa dla osób, których nie stać na designerskie meble z salonów. Ciekawym trendem w stylu skandynawskim jest również modern nordic. W tym przypadku we wnętrzach znajdują się rzeczy droższych marek, współczesne, bardzo proste i minimalistyczne. Takie wybory są zarezerwowane dla osób, które uwielbiają prawdziwe wnętrzarskie perełki, mogą sobie pozwolić na nie finansowo. Bez względu na to, który nurt jest nam bliższy, w stylu skandynawskim zawsze ważne jest to, by we wnętrzach było jak najwięcej naturalnych materiałów. Pojawia się tam zatem drewno, skóra, kamień. Struktura materiałów oraz ich kolor wprowadzają spokój i harmonię do wnętrza. W takich mieszkaniach czujemy się po prostu dobrze. Ten sposób urządzenia jest wręcz wymarzony dla niewielkich mieszkanek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *