fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

małe mieszkanie w stylu skandynawskim
Dom

Małe mieszkanie w stylu skandynawskim

Nie każdy może poszczycić się posiadaniem domu lub dużego mieszkania. Wielu Polaków żyje na co dzień w niewielkich kawalerkach lub małych mieszkaniach w bloku. I chociaż taka ograniczona przestrzeń bez wątpienia ma swoje minusy, ma też jeden ogromny plus. Łatwo urządzić się tak, że będzie przytulnie, ciepło i tak bardzo domowo. Niewielkie wnętrza będą fantastycznie prezentować się wtedy, gdy zaaranżuje się je w duchu stylu skandynawskiego. Jak to zrobić? Poniżej zdradzamy kilka tajników od stylistów wnętrz i dekoratorów.

Małe mieszkanie w stylu skandynawskim

Styl skandynawski inspiruje Polaków i bardzo się u nas podoba. To, co jest dla niego charakterystyczne, to jasne kolory, prostota i minimalizm, naturalne materiały, dodatki i meble dobrej jakości. To wszystko bardzo pasuje do małych wnętrz. Warto utrzymać je w jasnych barwach, bo to zwyczajnie optycznie powiększa przestrzeń. Nawet jeśli posiadamy pokój z aneksem kuchennym, który jest jednym jedynym pomieszczeniem w domu, w którym toczy się codzienne życie, jasne kolory sprawią że wnętrze będzie prezentować się lepiej. W małych wnętrzach trzeba postawić na umiar i prostotę. Jeżeli z gromadzimy za dużo mebli i dodatków, przestrzeń będzie po prostu zagracona. Na szczęście w stylu skandynawskim ważne jest to, aby wybierać rzeczy dobrej jakości. Osobom poszukującym dobrych i solidnych mebli do wnętrz w stylu skandynawskim polecamy wizytę na stronie internetowego sklepu z meblami StrongTree.pl, oferującego bogaty asortyment mebli skandynawskich.. Skupiamy się zatem na kanapie przy stoliku kawowym, stole i krzesłach, które zwykle również stoją w głównym pokoju. Dekorujemy okna za pomocą jasnych zasłon, które wprowadzają do wnętrza elegancję i pozwalają na to, by do środka wpadało więcej słonecznego światła.

Przytulność ponad wszystkim

Styl skandynawski jest perfekcyjny dla wszystkich miłośników przytulności. Jeśli wybierzemy go w duchu retro, możemy postawić na meble i dodatki sprzed lat. To bardzo dobra alternatywa dla osób, których nie stać na designerskie meble z salonów. Ciekawym trendem w stylu skandynawskim jest również modern nordic. W tym przypadku we wnętrzach znajdują się rzeczy droższych marek, współczesne, bardzo proste i minimalistyczne. Takie wybory są zarezerwowane dla osób, które uwielbiają prawdziwe wnętrzarskie perełki, mogą sobie pozwolić na nie finansowo. Bez względu na to, który nurt jest nam bliższy, w stylu skandynawskim zawsze ważne jest to, by we wnętrzach było jak najwięcej naturalnych materiałów. Pojawia się tam zatem drewno, skóra, kamień. Struktura materiałów oraz ich kolor wprowadzają spokój i harmonię do wnętrza. W takich mieszkaniach czujemy się po prostu dobrze. Ten sposób urządzenia jest wręcz wymarzony dla niewielkich mieszkanek.