fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

hotele dla dorosłych
Turystyka

Hotele dla dorosłych – nowa moda na beztroskie wakacje

Romantyczny wyjazd we dwoje czy rocznica ślubu? Wypoczynek w popularnych kurortach często wiąże się z towarzystwem rodzin z dziećmi i animacjami dla najmłodszych. Nie zawsze odpowiada to parom czy singlom, którzy chcą odpocząć w ciszy. Dlatego coraz popularniejsze stają się hotele dla dorosłych, przeznaczone dla gości od osiemnastego roku życia.

Bez mini klubu i menu dla dzieci – czego spodziewać się po hotelach dla dorosłych?

Hotele dla dorosłych przeznaczone są dla osób, które chcą spędzić wakacje bez towarzystwa najmłodszych. Nie każdemu odpowiada hałas generowany przez dzieci, czy dźwięk dziecięcych piosenek podczas mini disco. Wybierając hotel bez dzieci na pewno nie znajdziemy w nim rodzin z biegającymi pociechami. Jednak same hotele dla dorosłych też różnią się między sobą. Jeśli celem wakacji jest odpoczynek i poczytanie w spokoju książki na leżaku, warto wybrać miejsce, gdzie animacje są ograniczone do minimum. Hotel bez dzieci nie zawsze oznacza bowiem braku rozrywek. Niektóre z nich oferują wieczorne show, naukę tańca, zajęcia sportowe czy kasyno. W tych położonych w rozrywkowych miejscowościach, klientela to młodzi, imprezujący ludzie. Przez wyborem wakacji warto więc dokładnie poczytać o hotelu i jego położeniu.

Hotele dla dorosłych – jacy klienci je wybierają?

Nieprawdą jest, że gośćmi hoteli dla dorosłych są zgorzkniali ludzie, którzy nie lubią dzieci. Klientela tych hoteli jest bardzo zróżnicowana. Takie hotele często wybierane są przez osoby starsze, dla których dziecięce odgłosy i głośne animacje powodują za dużo hałasu. W takich hotelach nie brakuje nowożeńców i zakochanych par, które chcą spędzić romantyczne wakacje w klimatycznym otoczeniu. Często zatrzymują się w nich osoby podróżujące samotnie.
Coraz częściej gośćmi takich miejsc są… rodzice, którzy zostawiają pociechy w domu pod opieką dziadków i przyjeżdżają odpocząć od dziecięcego gwaru, zapomnieć o obowiązkach i skupić się na sobie.

Wypoczynek bez dzieci – coraz popularniejszy trend w Polsce i na świecie

Hotele dla dorosłych można znaleźć w każdym miejscu na świecie. Są popularne w Hiszpanii, na przykład na Ibizie czy Majorce. Biura podróży oferują takie obiekty w Egipcie, Turcji czy na greckich wyspach. Coraz więcej takich miejsc otwiera się też w Polsce, można je znaleźć na Mazurach czy nad Bałtykiem.

Coraz więcej klientów biur podróży pyta o pobyt w hotelach bez obecności rodzin z dziećmi. Brak typowo dziecięcych animacji, cisza i rozrywki tylko dla dorosłych przyciągają gości szukających spokojnego i beztroskiego wypoczynku.