fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

wczasy bez paszportu
Lifestyle

Gdzie można spędzić wczasy bez paszportu?

Wakacyjny odpoczynek przydaje się każdemu z nas. Choćby kilka dni wytchnienia od pracy i domu pozwala na naładowanie baterii i zmianę nastawienia do życia. Nawet osoby nieposiadające paszportu mogą wyjechać na wczasy, które będą w pełni udane i spędzone w upalnej atmosferze. Brak paszportu nie musi wcale oznaczać wakacji spędzonych w Polsce!

Zagraniczne wczasy bez paszportu

Wiele biur podróży oferuje zagraniczne wczasy bez paszportu w wielu ciekawych i gorących destynacjach Europy. Dzięki temu turyści mogą zaplanować spontaniczny wyjazd, do którego realizacji potrzeba jedynie dowodu osobistego. W końcu taki dokument posiada każdy z nas. Przepisy dotyczą wyjazdów do państw należących do Unii Europejskiej, jednak nie tylko. Z paszportem można wjechać również do Czarnogóry czy Gruzji, a te przecież do UE nie należą. Listę państw przyjmujących turystów z dowodem tożsamości można znaleźć w każdym biurze podróży. Należy jednak pamiętać, że przepisy nie dotyczą dzieci – te przy przekraczaniu granicy muszą zawsze posiadać paszport.

Gdzie wyjechać na wczasy bez paszportu?

Wczasy bez paszportu można zaplanować wcześniej lub skorzystać z opcji last minute w atrakcyjnej cenie. Największą popularnością wśród turystów z Polski cieszą się kierunki takie jak Bułgaria, Chorwacja, Grecja, które leżą stosunkowo blisko naszych granic, a lot samolotem nie należy do długich. Do państw Płw. Bałkańskiego można również dojechać własnym samochodem lub autokarem. Ciekawą opcją na wczasy jest wybór Malty, Cypru czy Portugalii. Te państwa cieszą się nieco mniejszą popularnością, jednak zapewniają krystalicznie czyste morze, wysokie temperatury i możliwość zwiedzania zabytków kultury. Wczasy bez paszportu nie muszą odbywać się wyłącznie w miesiącach letnich – na wakacje można wyjechać praktycznie przez cały rok, wybierając hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie.

O czym należy pamiętać planując wyjazd?

Planowanie wakacyjnego wyjazdu zawsze jest wyzwaniem, szczególnie jeśli w wycieczce biorą udział dzieci. Po wybraniu kierunku wyjazdu i wykupieniu wymarzonych wczasów, warto pamiętać o zapakowaniu kapelusza, letnich ubrań, kremów z wysokim filtrem. Niezwykle ważne są wszystkie dokumenty, które stanowią przepustkę do wejścia na pokład samolotu lub autokaru. Niezbędne są także leki przyjmowane na co dzień oraz opatrunki i podstawowe leki, które można znaleźć w apteczce. W dniu wyjazdu zmienia się nastawienie do świata, w końcu nachodzi upragniony wypoczynek, który warto przywitać uśmiechem na twarzy.