fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

czym wykończyć ściany
Wnętrza

Czym wykończyć ściany w mieszkaniu lub domu?

Na to, jak ostatecznie będzie prezentowało się wnętrze naszego domu lub mieszkania, bardzo duży wpływ ma sposób wykończenia. Mowa tutaj zarówno o samym stylu materiałów, ich jakości oraz sposobie położenia. Możliwości jest bardzo dużo, trzeba jednak dobrać je do własnych potrzeb oraz gustu. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem będzie na przykład tapeta, inni wolą gładkie ściany w jednolitym kolorze. Do łask wraca też przecież boazeria, o której trudno tutaj nie wspomnieć. Poniżej podpowiadamy, czym wykończyć ściany, aby efekt był oszałamiający, a wnętrze prezentowało się jeszcze lepiej.

Czym wykończyć ściany w mieszkaniu?

Na początek zawsze warto postawić na minimalizm. Jeżeli on się znudzi, do wnętrza można wprowadzić bardziej nowatorskie i odważne rozwiązania. Ściany pomalowane klasycznymi kolorami, w raczej ciepłych odcieniach, prezentują się dobrze w każdym wnętrzu. Warto pamiętać o tym, że współcześnie odchodzi się od takich kolorów, jak pomarańczowy, brzoskwiniowy, morelowy czy zielony. Całe wnętrze w takich barwach to już raczej trend z przeszłości. Można postawić na jedną kolorową ścianę, która będzie urozmaiceniem, jednak generalnie lepiej trzymać się stonowanej palety. Wtedy też prościej jest wnętrze urządzić ładnie. Do jasnych ścian pasują przecież wszystkie meble i dodatki. Nawet jeśli nie do końca potrafi się aranżować wnętrza, na pewno popełni się mniej błędów. Można postawić również na bardziej spektakularne wykończenie ścian, które będą miały jasny kolor. Może to być na przykład tynk strukturalny, który ma chropowatą powierzchnię. Inna opcja to kamień naturalny lub cegła we wnętrzu. Te rozwiązania prezentują się naprawdę pięknie, wprowadzają trochę surowości, a zarazem trochę ciepła. Jeżeli możemy postawić na droższą wersję, zawsze warto wybierać to, co naturalne. Prawdziwy kamień czy cegła porozbiórkowa to hity, które doskonale prezentują się we wnętrzach.

Wielki powrót tapet

Ostatnie lata to również prawdziwy powrót tapet. Cieszą się one coraz większą popularnością, a Polacy inwestują nawet w tapety, które za metr kwadratowy powierzchni kosztują kilkadziesiąt zł. Takie wyjątkowe wzory można znaleźć między innymi w sklepach sprzedających design skandynawski. Tapeta będzie fajnym sposobem na wykończenie wnętrza w pokoju dziecka. Jeżeli nie chce się używać jej na wszystkich ścianach, można zastosować ją na przykład tylko obok łóżka lub łóżeczka. Inna bardzo ciekawa opcja to naklejki na ścianę, które przykleja się pojedynczo w wybranych miejscach w pokoju dziecka. Dzięki temu można tam wyczarować wspaniały klimat, który tematycznie nawiązuje do jakiegoś konkretnego motywu.