fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

wakacje w styczniu
Turystyka

Wakacje w styczniu: czy to się opłaca?

Urlop w okresie zimowym staje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Dla kogo wypoczynek po sezonie będzie strzałem w dziesiątkę? Gdzie warto się wybrać w tym okresie?

Zimowe wakacje: moc korzyści dla każdego

Wakacje w styczniu to świetna propozycja dla tych, którzy chcą odwiedzać modne miejsca, a jednocześnie uniknąć tłumów. Urlop w okresie zimowym jest też szansą na odwiedzenie znanych miejsc w niższej cenie. Zimą wielu organizatorów turystyki zmniejsza ceny wyjazdów, minimalizowane są też opłaty związane z przejazdami, przelotami oraz noclegami. W modnych kurortach można zjeść w dobrej restauracji i zapłacić mniej, niż w szczycie sezonu, można też skorzystać z wielu atrakcji, które w wysokim sezonie wiążą się z wysokimi opłatami.

Wakacje w okresie zimowym to nie tylko oszczędność i brak tłumów. To również szansa na spokojne pozwiedzanie tych regionów świata, w których w okresie letnich wakacji dokuczają wysokie temperatury. Włoskie i hiszpańskie miasta często lepiej zwiedza się w styczniu, podobnie sprawa wygląda w przypadku krajów leżących w północnej części Afryki.

Urlop po sezonie: gdzie warto się wybrać?

Zimowy urlop może się dla wielu z nas okazać szansą na ucieczkę przed mrozami i śniegiem. Kto lubi wysokie temperatury, ten z pewnością doceni magię egzotycznych wypraw, których celem stanie się słoneczna Tunezja lub kuszące rajskimi plażami Filipiny. Dla tych, którzy chcą się nacieszyć relaksem na plaży, ciekawym celem wyprawy mogą się okazać takie miejsca, jak Madera czy Wyspy Kanaryjskie. Są to krainy, na ternie których panuje wieczna wiosna, a to oznacza, iż beztroskim wypoczynkiem na ich terenie można się cieszyć o każdej porze roku.

Zimowy urlop w kraju: nie tylko narty

Dla tych osób, które stawiają na turystykę krajową, ciekawych propozycji na zimowy urlop również nie zabraknie. Wiadomo, że w styczniu wielkim powodzeniem cieszy się wypoczynek w górskich kurortach, które mogą sporo zaoferować miłośnikom sportów zimowych. Warto jednak pamiętać, że w okresie zimowym można miło spędzić czas i na Mazurach, które kuszą ciekawymi zabytkami i muzeami, i nad morzem. Zimowe zwiedzanie Gdańska i Gdyni może się okazać wspaniałą przygodą, wielu wrażeń mogą też dostarczyć spacery po pustych plażach w Sopocie czy Międzyzdrojach. I tu po sezonie jest spokojniej, i tu można zimą wypoczywać w niższej cenie. To, że chętnych na skorzystanie z takiej oferty nie brakuje, nie powinno zatem dziwić. Dla tych, którzy chcą zwiedzać świat, każda pora roku jest przecież idealna na wyprawy, zarówno te dalekie, jak i te krajowe.