fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

jak oddzielić salon od sypialni
Wnętrza

Jak w prawidłowy sposób oddzielić salon od sypialni?

Salon i sypialnia to dwa pomieszczenia, które powinny pojawić się w naszych domach. Jak oddzielić salon od sypialni? Warto się temu przyjrzeć, aby mieć pewność, że cały dom został w prawidłowy sposób urządzony.

Projekt na dom

Wszystko tak naprawdę zależy od tego z jakim domem/mieszkaniem mamy do czynienia. Jeżeli sami nie wiemy, jak oddzielić sypialnię od salonu, to zawsze możemy skorzystać z pomocy architekta, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wszystko wykonane jest w prawidłowy sposób. U architekta można zamówić sam projekt, jak również projekt i wykonawstwo. Sposób współpracy można ustalić wg indywidualnych potrzeb. Aczkolwiek, jeżeli wszystko zostanie przemyślane w odpowiedni sposób, to uda nam się wszystko zaplanować samodzielnie, bez konieczności zatrudniania architekta.

Małe mieszkanie

Do wyboru mamy małe mieszkanie/kawalerkę, gdzie powierzchnia jest ograniczona. Czy można tutaj osobno oddzielić te dwa pomieszczenia? Tak. W jaki sposób? Pierwszą inspiracją może stać się łóżko postawione na specjalnej antresoli, która zostanie wykonana na zamówienie. Salon będzie znajdował się na dole, a łózko do spania na górze. Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki czemu uda nam się zyskać dodatkową powierzchnię, a sypialnia nadal będzie miejscem prywatnym, gdzie nie będziemy nikogo zapraszać.
Drugim rozwiązaniem może stać się specjalna kotara, która będzie oddzielała sypialnię od salonu. Zamiast kotary można zdecydować się na postawienie małej ścianki działowej lub też specjalnych drzwi rozsuwanych. Warto zachować tą prywatność, dzięki czemu my sami będziemy również lepiej się czuli.

Duży dom

W domach jednorodzinnych oddzielenie sypialni od salonu jest nieco łatwiejsze. Chociaż należy pamiętać o tym, aby wszystko robić z głową. Uda się to na pewno wtedy, kiedy już sam projekt domu zostanie wykonany w prawidłowy sposób. Salon jest miejscem reprezentatywnym, które znajduje się na początku domu. Sypialnia należy do przestrzeni prywatnej, która albo powinna znaleźć się na górze domu, albo na samym jego końcu. Pamiętajmy o tym, że należy tak rozplanować te dwie przestrzenie, aby do pokoi prywatnych był utrudniony dostęp od wejścia. Sypialnia ma stać się oazą spokoju i relaksu, dlatego nic nie powinno nam przeszkadzać w odpoczynku. Nigdy nie powinno umieszczać się sypialni obok salonu w domu jednorodzinnym, ponieważ hałasy stamtąd dochodzące mogą nam przeszkadzać w odpoczynku. Zawsze należy o tym pamiętać podczas aranżowania całej przestrzeni.