fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Tenis
Lifestyle

Tenis – dlaczego warto zainteresować się tym sportem?

Tenis, przez lata uważany za sport dla zamożnych osób, już od kilku dekad stał się jednym z najpopularniejszych sportów na całym świecie. Również w Polsce, za sprawą sukcesów rodzimych tenisistów i tenisistek, zyskuje on spore grono fanów. Istnieje jednak o wiele więcej powodów, by samodzielnie rozpocząć tenisową przygodę, poniżej zaś niektóre z nich!

Jak rozpocząć grę w tenisa?

Tenis onieśmiela niektórych początkujących dość specyficznym naliczaniem punktów i zasadami ogólnymi. Nadal bywa to też sport uważany za trudny i przeznaczony dla bogatszej części społeczeństwa. Zupełnie niesłusznie! Chociaż przyswojenie zasad (które są po prostu dość konserwatywnym wariantem reguł powstałych w połowie XIX wieku) może potrwać chwilę, to tak naprawdę do rekreacyjnej gry nie są one niezbędne. Nie ma także ogromnego znaczenia czy kort, na którym będziemy ćwiczyć, będzie ziemny czy trawiasty, warto wybrać się na lokalny kort lub obóz tenisowy. Większą uwagę powinniśmy przyłożyć do dobrej jakości rakiet, piłek i butów do tenisa. Poza tym potrzebny będzie oczywiście partner do gry oraz doza determinacji i cierpliwości.

Zalety gry w tenisa

Oczywiście tenis, jak każdy sport, wpływa pozytywnie na naszą kondycję, zdrowie i samopoczucie. Jednak ta dyscyplina sportu wymaga szczególnie wysokiej wytrzymałości, a kondycję zbudujemy właśnie podczas regularnych treningów. Gra w tenisa rozwija ogólną koordynację ruchową i jednocześnie stale wymusza taktyczne podejście do każdego uderzenia i ustawienia względem przeciwnika. Pojemniejsze płuca, silniejsze i wytrzymalsze mięśnie, lepsze samopoczucie oraz rozwój więzi międzyludzkich (na przykład, gdy wybierzemy się na obóz tenisowy) – to tylko niektóre z kolejnych korzyści z gry w tenisa.

Obóz tenisowy mazury

Chociaż korty tenisowe stały się nieco bardziej rozpowszechnione na przestrzeni ostatnich kilku lat, to nadal wiele osób nie ma możliwości, by ćwiczyć ten sport każdego dnia. Świetnym wyjściem może być wtedy obóz tenisowy dla dorosłych, na którym nie tylko nauczymy się gry, ale też poznamy innych miłośników tego sportu. Obóz tenisowy dla dorosłych będzie dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które chcą trenować przez cały rok – zwykle dostępne są na nich także korty kryte. Można także przetestować grę na kortach ziemnych i trawiastych. Niezależnie od wybranej formy, warto, aby gra w tenisa weszła nam w nawyk, w końcu przynosi długotrwałe korzyści dla zdrowia i przede wszystkim daje ogrom radości!