fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

salon z kominkiem elektrycznym
Dom

Ciepły i przytulny salon z kominkiem elektrycznym

Pierwsze okazałe salony można było spotkać już barokowych pałacach. To w tych pomieszczeniach odbywały się wystawne uroczystości rodzinne czy też huczne spotkania towarzyskie. Dziś bardzo modny stał się salon z kominkiem elektrycznym. To w tym pomieszczeniu rodzina bardzo często biesiaduje i miło spędza czas przy płonącym ogniu.

Salony z kominkiem dziś a dawniej

Podobnie jak współczesne równie te barokowe salony prezentowały się bardzo okazale. I nic w tym dziwnego, gdyż gromadziły się w nich dostojni goście, zatem ich wystrój musiał być bardzo bogaty oraz bardzo imponujący. Wówczas to salony podobnie jak dziś były projektowane z dbałością o każdy istotny szczegół. Już w dziewiętnastym wieku reprezentacyjne salony z kominkiem stały się wyznacznikiem luksusu oraz bardzo wysokiej pozycji społecznej.

Dziś gustownie urządzony salon znajduje się niemalże w każdym nowocześnie urządzonym domu, zarówno w willach jednorodzinnych, jak i zabudowie blokowej. A prawie w każdym z nich wybraną ścianę zdobi wolnostojący czy wiszący na ścianie kominek elektryczny, który to dodaje niesamowitego, uroku oraz nadaje miłą atmosferę.

Kominki elektryczne a ciepły i przytulny nastrój

Obecnie wybór kominków elektrycznych na rynku jest przeogromny. Co prawda większość z nich nawiązuje do tradycyjnych, niegdyś użytkowanych kominków drzewnych, ale różnią się one sposobem działania.
Kominki elektryczne działają bowiem na zasadzie rozbicia wiązek światła czy też rozbicia pary wodnej, na której wyświetlane są barwne płomienie bardzo często przypominające żywy ogień. Dzięki nowoczesnej technologii można otrzymać obraz płomienia trójwymiarowego, który jednocześnie jest w pełni bezpieczny, bowiem nie można się nim poparzyć.

Współcześnie oferowane kominki elektryczne są także zazwyczaj wyposażone w specjalne funkcje, których nigdy nie miały tradycyjne kominki, w których rozpalane było drewno. Dziś w poszczególnych sklepach nie brakuje kominków elektrycznych sterowanych za pomocą pilota, który określa wysokość, jasność oraz szybkość palenia się płomienia.

Większość elektrycznych kominków jest także wyposażona także w funkcję grzania, która działa niezależnie od pożądanego efektu świetlnego. Obecnie w wielu nowocześnie urządzonych salonach można spotkać bardzo urocze kominki elektryczne naścienne, które posiadają możliwość regulacji temperatury za pomocą termostatu, który jest zazwyczaj dołączony do pilota.

Kominek elektryczny to niezawodny sprzęt, który okazuje się bardzo przydatny w każdym domu, a zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy na zewnątrz panuje bardzo niska temperatura.