fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

salon w stylu klasycznym
Dom

Jak urządzić salon w stylu klasycznym?

Styl klasyczny można obserwować w większości polskich domów. Dzięki temu inspiracja pojawia się niemalże na każdym kroku. Jednak okazuje się, że przejście od wymarzonej wizji do realizacji może sprawiać pewien problem. Jesteś na etapie urządzania swojego salonu? Sprawdź, jakie elementy będą pasować do tradycyjnego wnętrza.

Salon w stylu klasycznym — czym się charakteryzuje?

Salon w stylu klasycznym to przede wszystkim praktyczne i przyjazne urządzenie wnętrza. Architekci stawiają tutaj nacisk na przytulność pomieszczenia oraz jego uniwersalny charakter. Takie wnętrze jest ponadczasowe. Jeżeli odpowiednio zadbasz o jego urządzenie, z pewnością zmiany nie będą potrzebne przez kolejne lata.

Postaw na uniwersalne rozwiązania. Jest to między innymi klasyczna kanapa w kolorach, które mogą pasować do wielu stylizacji. Dodatkowo drewniane elementy, które dopełnią całości wykonania. W salonie może znajdować się również kominek. Sprawi on, że całość będzie znacznie bardziej przytulna i ciepła.

Meble w salonie w stylu klasycznym

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu wnętrza w klasycznym stylu, postaw na materiały, które są miękkie w dotyku. Pamiętaj również, że meble do salonu powinny zachować kolorystykę całego pomieszczenia. Możesz dobrać je dokładnie do barw wokół lub postawić na delikatny kontrast.

Zwróć uwagę na kompozycję całego wyposażenia. Zestaw wypoczynkowy powinien składać się z kanapy, stolika do kawy oraz fotela. Tak skomponowany komplet z pewnością umożliwi swobodną rozmowę wielu osobom. Możesz dołączyć do niego półkę na książki. W ten sposób całość nabierze ciepłego charakteru.

Jaki kolor może dominować w salonie w klasycznym stylu?

W salonie w stylu klasycznym najlepiej jest zdecydować się na uniwersalne barwy. Są to między innymi odcienie brązu. Jeżeli połączysz kwiaty z drewnianymi meblami, osiągniesz dokładnie taki efekt. Ściany powinny stanowić bazę dla pozostałych elementów wyposażenia, ale nie przyciągać uwagi. Dobrze sprawdza się w tym przypadku przede wszystkim biel.

Minimalizm czy wiele pamiątek — co można spotkać w klasycznym stylu salonu?

Salon w stylu klasycznym może wiązać się z wieloma pamiątkami rodzinnymi. Postaw na nie, jeżeli masz na to ochotę. Warto wspomnieć, że raczej tutaj nie ma nacisku na minimalizm. Całość ma sprawiać radość Tobie i Twojej rodzinie. Dlatego we wnętrzu warto umieścić te elementy, które dobrze na Was działają.

Mogą to być na przykład zdjęcia lub książki. Biblioteczka w klasycznym salonie to niezbędny element dekoracji. Możesz nie tylko sięgnąć po ciekawą lekturę, ale również odpoczywać patrząc na estetyczne półki. To działa bardzo odprężająco, szczególnie podczas zimowych wieczorów.

Kwiaty w salonie w stylu klasycznym

Doskonałym dodatkiem do klasycznego salonu są kwiaty. W Centrum Meblowe Dobrodzień można znaleźć szafki oraz półki, które świetnie sprawdzają się jako podparcia. Możesz ustawić na nich rośliny, a wnętrza wykorzystać do przechowywania naczyń lub dokumentów. Wykorzystaj do tego celu liczne komody i szafki. W ten sposób doskonale połączysz praktyczne względy z elementami estetycznymi.

Miękkie dodatki — koce i poduszki

W salonie w stylu klasycznym nie może zabraknąć miejsca na poduszki oraz koce. Dzięki nim całość jest znacznie bardziej przytulna. Spełniają one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również czysto praktyczną. Możesz z nich korzystać zimą, kiedy w domu jest zimno, a Ty potrzebujesz się ogrzać. Poduszki przydadzą się również podczas drzemki na kanapie w ciągu dnia.

Pamiętaj, żeby w klasycznym salonie nie przesadzić z ilością dodatków. Wnętrze powinno pełnić funkcje praktyczne i być wygodne podczas jego użytkowania.