fabrykasilesia.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Turystyka

Co powinno się znaleźć na wyposażeniu łodzi?

Posiadanie własnej łodzi z pewnością jest jednym z największych marzeń każdego z nas. Oczywiście, niektórzy takie marzenie z pewnością już spełnili. Wówczas z niecierpliwością oczekują oni na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego i wyruszenie w niesamowity rejs po polskim morzu lub po malowniczych jeziorach. Każdy, doświadczony posiadacz łodzi z całą pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że sama jednostka wodna to nie wszystko. Łódź musi zostać odpowiednio wyposażona, by pływanie nią po szerokich wodach było optymalne i bezpieczne. W związku z tym co koniecznie powinno się znaleźć w łodzi razem z nami?

Odbijacze do łodzi, czyli zabezpieczenie naszej jednostki

Łodzie są majestatyczne i piękne, jednak nie oznacza to, że jeśli o łódź odpowiednio nie zadbamy, to pozostanie ona w tak nienaruszonym stanie. Odbijacze do łodzi okazują się więc niezbędnym akcesorium, które warto mieć na wyposażeniu, jeszcze przed zaplanowanym rejsem. Odbijacze do łodzi swoim kształtem przypominają nieco owalną butlę, która ma zabezpieczyć spód jednostki, przed tarciem o nadbrzeże. Przed zdecydowaniem się na kupno konkretnych odbijaczy, warto wiedzieć, że wyróżnia się:

  • odbijacze do łodzi dziobowe
  • odbijacze do łodzi burtowe

Warto dobrać odpowiedni rodzaj do potrzeb i preferencji. Oczywiście koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na to, by wybierać jedynie te odbijacze do łodzi, które zostały wykonane z solidnej i niezwykle twardej gumy. Dzięki temu będą one mogły efektywnie spełniać swoją rolę ochronną, a jednocześnie będą służyły nam przez wiele lat. Kwestia zróżnicowania kolorystycznego zależy już tylko i wyłącznie od naszego wyczucia estetyki.

Kamizelka ratunkowa dla własnej korzyści

Podczas kompletowania wyposażenia do łodzi, przed niezapomnianym rejsem, nie można zapomnieć również o kwestii własnego bezpieczeństwa. Doświadczeni żeglarze, którzy już niejednokrotnie zmagali się z porywającymi falami na otwartych wodach, doskonale wiedzą, że kamizelka ratunkowa nie raz pomogła im powrócić do jednostki. Często zdarza się bowiem, że w wyniku sztormu czy walki z falami nie uda się nam utrzymać i znajdziemy się za burtą. W takich niekorzystnych warunkach ponowny powrót do wnętrza łodzi może być niezwykle trudny i wymagający. Wówczas to właśnie kamizelka ratunkowa nam takie zadanie ułatwi. Przede wszystkim kamizelka ratunkowa sprawi, że utrzymamy się na powierzchni, a tym samym zminimalizuje ewentualną panikę. Dzięki niej spokojnie będziemy mogli powrócić do łodzi i kontynuować nasz rejs. Z pewnością kamizelka ratunkowa, z dodatkowymi odbłyśnikami i sygnałem świetlnym obowiązkowo powinna zasiąść z nami we wnętrzu łodzi. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy taki gadżet może się nam przydać.

Rejs własną łodzią jest z całą pewnością niezapomnianym doświadczeniem. Warto jednak wiedzieć, że dzięki odpowiednim akcesoriom i gadżetom, taki rejs może stać się dodatkowo maksymalnie bezpieczny. Odbijacze do łodzi i kamizelka ratunkowa nie zajmują dużo miejsca, a spełniają kluczową rolę w dbaniu o bezpieczeństwo nasze i naszej jednostki.